W piątek rozpoczyna się 13. Festiwal Opolskich Smaków Centrum Handlowe Solaris oficjalnym partnerem wydarzenia

2022-07-27

29 lipca br. (piątek) na Placu Kopernika przed centrum Solaris rozpocznie się 13.edycja Festiwalu Opolskich Smaków, który potrwa do niedzieli, 31 lipca. W jego trakcie odwiedzający mogą spróbować produktów regionalnych z Polski i z całego świata oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych w tym poświęconych wypiekaniu chleba.

Przed Centrum Handlowym Solaris pojawią się wystawcy prezentujący kulinarne perełki z całej Polski i świata. Wśród nich Koło Gospodyń Wiejskich, stoiska Food Trucków i piw rzemieślniczych oraz pokazy kulinarne finalistów programu Master Chief.

- Nowością w tegorocznym programie będą smaki z polskich lasów, dania z dziczyzny, miody oraz owoce leśne. Na placu Kopernika powstanie też leśna strefa, która zapewni wypoczynek dla odwiedzających – Łukasz Śmierciak z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola.

W 2019 roku zakończono proces rozbudowy Centrum Handlowego Solaris i od tego czasu Festiwal Opolskich Smaków odbywał się na nowym placu przed galerią. W trakcie prac remontowych właściciel obiektu zapewnił mieszkańców, że nowy plac będzie miejscem realizacji wspólnych projektów Solarisa i miasta skierowanych do mieszkańców Opola i regionów.

- To już kolejna edycja Festiwalu, której Solaris ma zaszczyt być oficjalnym partnerem. Chętnie włączamy się w projekty takie jak Opolski Festiwal Nauki czy Festiwal Opolskich Smaków, dzięki którym nasz plac ożywa, , mamy nadzieję, że każda kolejna edycja będzie wznawiana z naszym udziałem. Festiwal pełen inspiracji i kulinarnych doznań przyciąga do Opola mieszkańców miasta i całego regionu. Cieszymy się, że Urząd Miasta na organizację kulinarnego spotkania wybrał miejsce u bram naszego centrum. Sądzę, że w przyszłości pojawi się więcej wspólnych realizacji na placu – mówi Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Wśród tegorocznych atrakcji jest też mobilna piekarnia Artura Ziemackiego, który od ponad 10 lat podróżuje po Polsce z piecem chlebowym prowadząc pokazy oraz warsztaty wypieku chleba. Na co dzień prowadzi piekarnię w staropruskim więzieniu z 1887 r. na Warmii i Mazurach, stąd nazwa Więzienna Piekarnia.

Opolanie będę mogli spróbować samodzielnego wypieku chleba, dowiedzieć się jak odróżnić prawdziwy chleb na zakwasie od produktu, który tylko go udaje.

- W Polsce na nowo odżywa tradycja wypieku domowego chleba. Powstaje wiele małych rzemieślniczych piekarni. Dlatego zgadzamy się w pełni, że Festiwal Opolskich Smaków to doskonała okazja do przybliżenia tajników pieczenia chleba. Dzięki mobilnej piekarni każdy mieszkaniec Opola i okolic, który odwiedzi miasteczko festiwalowe przed Solarisem, będzie mógł nie tylko skosztować wypieków przygotowanych przez mistrzów, ale także samodzielnie upiec chleb, który następnie zabierze do domu – zaprasza Aleksandra Mastalerz, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

W trakcie dwóch dni Festiwalu, cyklicznie, co 45 minut grupa ok. 15-20 osób będzie mogła własnoręcznie wyrobić ciasto i uformować bochenek chleba wcześniej decydując o tym jaki będzie miał smak.

***

Centrum Handlowe Solaris Center to nowoczesny i funkcjonalny obiekt handlowo-rozrywkowy, zlokalizowany w sercu Opola. Galeria przyciąga klientów niezwykłą atmosferą i unikalną ofertą. Obiekt ma powierzchnię blisko 28 tys. mkw. GLA znajduje się 140 sklepów renomowanych polskich i zagranicznych sieci. Portfolio galerii uzupełniają, m.in. całodobowy fitness, bogata strefa Food Court, sala zabaw Bajkowy Labirynt, czy wiodące marki modowe. Właścicielem obiektu jest NEPI Rockcastle. Więcej informacji o galerii Solaris Center znajduje się na stronie internetowej: www.solariscenter.pl

Kontakt dla mediów Kamila Górczyńska-Żyżkowska I e-mail: k.zyzkowska@corevalues.pl I tel.: +48 610 805 484