Nie Bądź Plastik

ikona youtube  ikona facebook  

Ponad milion zwierząt rocznie ginie przez plastikowe śmieci zalegające w morzach i oceanach przez lata, ponieważ wyrzucone odpady nie ulegają natychmiastowemu rozkładowi. Tylko w Polsce zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne wynosi dziś 3,5 mln ton rocznie! Można to zmienić, dokonując na co dzień świadomych wyborów, dlatego zaangażowaliśmy się w ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną, "Nie bądź plastik”, do czego zachęcamy każdego z Was. #DONTBEPLASTIC!

Wyjaśniając na wstępie – nie chcemy nikogo piętnować, czy stygmatyzować, nie nalegamy, nie oceniamy osób, które korzystają z opakowań plastikowych. Mamy pełną świadomość, że przy obecnym stylu życia często jesteśmy zmuszeni do korzystania z takich opakowań, co wynika w dużej mierze z ograniczonej oferty, albo raczej braku alternatyw. Pytanie tylko, czy zawsze i wszędzie?

Podstawowym założeniem kampanii NIE BĄDŹ PLASTIK jest edukacja poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń płynących z bezrefleksyjnego użytkowania opakowań plastikowych. Kampania ma na celu sprowokować do myślenia nad naszym codziennym postępowaniem, szczególnie w miejscach, w których naturalnie mamy do czynienia ze skumulowaną konsumpcją – jak centra handlowe. Co więcej, chcemy prezentować przykłady godne naśladowania, czyli np. rezygnację z plastikowych słomek i dekli do napojów, korzystanie z eko toreb, czy kubków wielorazowego użytku.

Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie! Będziemy regularnie publikować porady jak można sobie radzić bez plastiku w codziennym życiu.

 

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").