XI Festiwal Opolskich Smaków
A A

ikona youtube  ikona facebook  

To już jedenasta edycja Festiwalu Opolskich Smaków, któremu przyświeca idea slow life. Tym razem impreza odbędzie się na odnownionym pl. Kopernika w dniach 27-28 lipca. Przed nami super weekend pełen smacznych atrakcji z niedzielą handlową na czele!

Dwa dni festiwalu (27 – 28 lipca) upłyną nam w strefie chillout z palmami, roślinnością tropikalną, parasolami, leżakami i hamakami. Strefa chillout sprzyja wakacyjnemu lenistwu i nada imprezie niepowtarzalny klimat. To doskonałe miejsce dla całych rodzin, w którym będzie można odpocząć, zjeść, a także posłuchać dobrej muzyki.

Na kulinarnej scenie zobaczymy w tym roku dwie znane postacie. Pierwsza to Paulina Foremny – zwyciężczyni ostatniej edycji programu Master Chefa Junior. Przyprowadźcie swoje dzieci w niedzielę, bo jest szansa, że dzięki Paulinie odkryją w sobie kulinarnego bakcyla. Drugim gościem będzie człowiek z nazwiskiem i … dobrym smakiem – Jakub Kuroń, Syn Macieja i wnuk Jacka Kuronia, który na co dzień zarządza dwoma warszawskimi restauracjami.

Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje! W sobotę na muzyczną ucztę zaprasza POLA RISE – młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej debiutancki mini-album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dziennikarzy, jak i publiczność. W niedzielę natomiast przeniesiemy się na Kubę dzięki zespołowi SON DE CUBA. Misją tria jest propagowanie kultury Kuby oraz kontynuowanie dzieła założyciela zespołu, znakomitego kubańskiego wokalisty – Renella Valdes Cepero. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki największych gwiazd muzyki kubańskiej tj. Omara Portuondo, Ibrahim Ferrer czy Eliades Ochoa.

Jak co roku podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, kupić lokalne produkty, zjeść niepowtarzalne potrawy z food trucków i wziąć udział w warsztatach świadomości ciała w ruchu intuicyjnym (sobota) oraz Jogi Kundalini (niedziela) – odmianie jogi, która łączy w sobie wszystkie techniki oddziaływania na umysł i ciało: ćwiczenia fizyczne, oddechowe, medytacje, mantry, mudry (ruchy rąk). 

Zapraszamy na pl. Kopernika i do Solaris Center! 28 lipca wypada jedyna w tym miesiącu niedziela handlowa. Wyprzedaże wciąż trwają!

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.